Hol Kapható Cremesso Kapszula

90 Es Évek Játékai, 89 Retro Játékok, 80-As 90-Es Évek Ideas | Retró Játékok, Retró, Játékok

Emlékeztek még Rachel frizurájára a Jóbarátokról? A 90'-es évek ikonikus hajviseletei most újra reflektorfénybe kerültek! Lássuk a kedvenceket. Ahogy a divatban, úgy szépség fronton is újra és újra térnek vissza ikonikus stílusok, csak mindig valamit finomítanak, variálnak rajtuk. Olyan ez, mint az élet körforgása, mindig tudunk picit jobbá válni és fejlődni – hát a trendekben is így vagyunk ezzel. A népszerű amerikai sorozatsztárok, a Jóbarátok szereplőinek frizurái évekig a kedvenc fazonok közé tartoztak és most az a hír járja, hogy újra reneszánszukat élik.

A '90-es évek játékai és emlékei: így telt a gyerekkor 30 évvel ezelőtt | Családinet.hu

  • 90 es évek játékai
  • 90 es évek játékai 4
  • Zalalövő borostyán tó
90 es évek játékai e 90 es évek játékai 4

Harminc évvel ezelőtt még több időnk jutott játékra, mint manapság. Gyakran ültünk össze a családdal társasozni, gyerekként a játszótéren kisautóztunk vagy babáztunk a haverokkal. Mindenkinek megvoltak a kedvenc retró játékai. Összeszedtük, mi mivel játszottunk a régi szép időkben: Társasjátékok Bár a társasjátékok aranykorukat élik mostanság, - főleg a fiatalok körében - 30 évvel ezelőtt sokkal többen játszottak velük. Igaz, a választék nagyon egyszerű darabokból állt: kártyajátékok, sakk, malom és a jó öreg Gazdálkodj okosan. Engem is megtanítottak a rokonaim snapszerozni. Még a kilencvenes években, a kereskedelmi televíziózás előtt is gyakran összeült a család, hogy lenyomjon egy kártyapartit. Monchhichi A majmot formáló játékbaba eredetileg Japánból származik. A '70-es évek második felében került piacra, és nagyon hamar népszerű lett, olyannyira, hogy még a kommunista Magyarországon is árulni kezdték, ami nagy szó volt akkoriban. A baba annyira kedvelt lett, hogy még egy örökzöld dal is született róla, Ullmann Mónika előadásában.

Ezt úgy érhettük el, hogy malmokat hoztunk létre, vagyis függőleges, illetve vízszintes sorokban kellett három korongot egymás mellé ügyeskednünk. Ha egy malmot összehoztunk, az ellenfél egy bábuját levehettük a tábláról. Élve fogd el! Ez a játék is sokunk gyerekkorából ismerős lehet. A játék lényege annyi volt, hogy a sakkból is ismeretes lépésekkel kellett a játékosoknak, vagyis a vadászoknak értékes állatokat "begyűjteniük". A játékot 1975-ben adták ki, melyet egyébként máig kapni lehet, az eredeti retró grafikával. Hirdetés

20 játék a 90-es évekből, amit képtelenek vagyunk elfelejteni – képek | nlc

Az eddig megjelent retro témájú bejegyzések folytatódnak! Úgy tűnik, nagyon szívesen emlékeztek, többen is írtátok, hogy várjátok a folytatást, küldtetek témajavaslatokat és képeket is hozzá! Nagyon szépen köszönjük, reméljük, ez is tetszeni fog, hiszen a gyerekkorunkról, a játékokról szól. Ma már a még egy év alatti kisgyerekek is a technikai dolgok megszállottai. Unokaöcsém megszállottan figyeli a mikrót, tudja, hogy melyik gombot kell megnyomnia a távirányítón, hogy a tévén világítson a neki tetsző piros gomb. Sok kisgyerek elképesztő ügyességgel kezeli a telefont, számítógépet, ami szerintem nem feltétlenül baj, ők már ebbe születnek bele, muszáj lesz tudniuk mindent kezelni. Na de mi mikkel játszottunk a 80-as években? Most nem szólnék külön a babákról – én lány létemre nem voltam túlzottan babás, de azért az alvós, majd a járós babák ott voltak minden kislány szobájában … … és a kisautókról, katonákról sem, mert azokról meg nem tudok 🙂 Nagyon kisgyerekkorból nem rémlik túl sok minden.

(Forrás: 168 óra, 2003. szeptember 25. 29. ) E játékok ma is teljesen jól működnek, sőt, fel tudnak dobni unalmas napokat is. Másrészt nekünk, a nyolcvanas évek generációjának ez pozitív emlékeket is felidéz, úgyhogy, ha ezeket játsszuk gyermekeinkkel, az olyan, mintha saját gyermekkorunkat élnénk újra. ITT vagy ITT pedig olvasható a gumizás játék leírása, mikor, hova kell ugrani a gumira. És végül nézzük meg e két játék emlékezetét. A véleményeket ismeretségi körömben gyűjtöttem: Katalin Szánthó: Hatvanas évektől is nagyon szerették a napköziben játszani. A pedagógusok pedig örültek, hogy elfoglalják a gyerekek magukat és nem kell mást tenniük, csak jelen lenni. Talán még az ötvenes években is engedték, az "Amerika" varázsszó ellenére. Lukács Edina: Nekem főleg azért tetszett, mert úgy kezdődött, hogy Amerikából jöttem. Ez abban az időben különösen hangzott. Ez még nem a '90- es évek volt. Egyébként gyakori, szórakoztató játék volt. András Hanga: Erdélyben is sláger játék volt a 90-es években.

A '80-as évek gyermekei nem a képernyő előtt, inkább bandákba verődve ütötték el az időt. Abban az időben nem voltak mobiltelefonok vagy 3D-s mozik, a gyerekek az utcán csapatokba verődve játszottak minden este, bicikliztek, fára másztak, bunkert építettek, és bandázhattak. Volt cipőre csatolható görkori, tricikli, gombfoci, tiki-taki vagy keljfeljancsi. Régi játékok, amire minden gyerek vágyott Összeszedtük a '80-as évek vágyott játékait, amelyekkel most te is nosztalgiázhatsz. Lapozd végig, és idézd fel általa saját gyerekkorod! Borító-és ajánlóképek: Fortepan, Pinterest

Azóta nyelvtanárként rendszeresen játszatom a diákokkal. Kivétel nélkül szeretik. Ágnes Gyursánszky: Alap volt, hogy szünetekben gumiztunk, meg tanítás után az iskola előtt, a téren. Nyári szünetben átjártunk egymáshoz, szorosabbá váltak általa a kapcsolatok, barátságok szövődtek. Mivel én egyke vagyok, suli után volt, hogy anyukámat és nagymamámat "fogtam be", amit nagyon élveztem (gyanítom ők már kevésbé örvendeztek az átlag 1 órás terpeszállásért) Anikó Godó: Minden szünetben ugráltunk. Imádtam. Anyu nem győzött gatyagumit venni. Edina Molnár: Menő dolog volt, ha volt gumiszalagunk. Képesek voltunk kötözgetni, ha elszakadt. Ági Csépe: Mi tipitopinak hívtuk Felhasznált irodalom: Lázár Katalin: Történetiség a népi játékokban. Ethnographia, 2012/1. 48 – 78. 64. Tóth Piroska Anna: A gyermekfolklór kutatása időszerű kérdései. Ethnographia, 2015/3. 373 – 397. Ha a tankönyveken kívül is érdekelnek a nem mindennapi történelmi pillanatok, a Napi Történelmi Forrás lesz a legjobb választás. És ha mindezt támogatni szeretnéd, ITT megteheted.

1990-ben egészen pontosan még csak 3 éves voltam, és videojátékok helyett a csattogós lepkémet tologattam jobb esetben, ha a nővérem nem nyúlta le tőlem. Nem tudom pontosan mikor, de kaptunk egy Atarit amihez én soha nem nyúlhattam, mert a nővérem azt hitte, hogy elrontom, így csak nézhettem, ahogy ő játszik. Ezen okból kifolyólag nekem a Zelda kimaradt és a Marioval is csak később ismerkedhettem meg. Az igazi gamer korszak akkor köszöntött be nálam, amikor kaptunk egy 486-os számítógépet és hozzá egy CD-t 101 játékkal. Nosztalgia gyanánt itt egy lista, hogy mik is voltak a kedvenceim akkoriban a homokozó lapát és a Barbie baba helyett: A megjelenése évéhez képest szerintem egy szép játék volt, de nem egyszerű! Mentés nem volt, így óvatosan kellett bánni a megszerzett plusz életekkel. Tetszett, hogy az extrákhoz pl. élethez, vagy több pénzhez kicsit okosabbnak kellett lenni, ugyanis nem volt mindegy hogy a kallantyúkat milyen sorrendben húzzuk le. A kedvenc részem az volt, hogy amikor átmentél a következő szintre egy ajtón (ami természetesen bezáródott, így visszafele már nem lehetett menni), és amikor már tényleg csak egy hajszál kellett ahhoz, hogy bezáruljon mögötted, akkor kellett visszafordulni és így leesett egy teleportáló kő, ami egy olyan barlangba vitt, ahol volt minden földi jó.

Újraindított aukciók is: Értesítés vége: Retro jatekok 80 as (6 db)

Mondanunk sem kell, hogy a 80-as évek gyermekei nem a képernyő előtt, hanem a grundon ütötték agyon a szabadidőt, de azért volt néhány társasjáték, amiben órákig "püföltük" egymást. Összegyűjtöttük a legemlékezetesebbeket! Tiki-taki Nem véletlenül tiltották be a 70-es 80-as évek egyik kedvencét, a tiki-takit. Az apparátus, egy madzagra felfűzött két műanyag golyóból állt, melyeket ha ügyesen pörgettünk, akkor hangos és ritmusos csattogást tudtunk vele előidézni. Ha nem pörgettük ügyesen, kék-zöldre vertük vele az alkarunkat, rosszabb esetben eltört az ujjunk. Ki nevet a végén? A Ki nevet a végén? társasjáték volt az, aminek a végén valaki biztos, hogy nevetett, a többi meg sírt, vagy önmagából kikelve dühöngött. Az általában négy- vagy hatfős társasjátékot a 60-as és a 70-es években Kocog és kidob néven is forgalmazták Magyarországon. Gazdálkodj okosan! Az 1966-ban készült társasjáték a Monopoly betiltása miatti űrt volt hivatott kitölteni a szocialista időkben. A Gazdálkodj okosanban az győz, aki először gyűjti össze a megadott javakat, ezzel nem zavarva a többi játékos gyarapodását – ahogy korábban a Monopolyban történt.

7d7k.com, 2024